PAYLAŞ

Geçenlerde markette dolaşırken alışverişimin en önemli kısımlarından olan “Atıştırmalık ne alabilirim?” bölümünde tezgahların arasında avına giden kaplan misali yavaş yavaş adeta koklayarak geziniyordum. Birden kocaman parıldayan paketler gördüm. Üzerinde Greta Kraker yazan iki farklı ürün dikkatimi çekti. Biri yeşil biri kırmızı tonlardaki paketleri hemen aldım.

Greta Kraker

İçinde ne olduğuna ve ürünün nasıl paketlendiğine dair hiçbir fikrim yoktu ama zeytinli dağ kekikli ve domatesli fesleğenli olanları seçmiştim. Sonradan bir çeşitleri daha olduğunu öğrendim ama tezgahta yoktu. O da susamlı ve çörek otluymuş.

Zeytin ve Dağ Kekikli Greta Kraker

Öncelikle paketi açtığımda içinde ayrı ayrı paketlenmiş dört kraker paketi çıktı. Dışarıdan bunu farkedemedim. 30×4 diye yazmışlar ama çok da dikkat çekici değil. Önce domates ve fesleğenli olanı açtım. Hemen tattım ama beni pek cezbetmedi. Hatta biraz da kuru gibi geldi. Sonra nasıl olsa ayrı paketliymiş diyerek zeytin ve dağ kekikli olanını açtım. Açmam o açış! o ne güzel bir koku öyle. Sanki taze pişmiş gibi.

Pizza yermiş hissiyle veya kekikli zeytinyağına kızarmış ekmek batırıyor keyfiyle yenecek nefis bir tat. Bayıldım desem yeridir. Üstelik bu lezzete göre ürünün fiyatı da çok makul. Paketlerin içerisinde sizi bekleyen nefis lezzetler var ve önerim –tabii ki sevenler için- zeytin ve dağ kekikli olanı.

Şölen tarafından piyasaya sürülmüş olan ürünleri birçok markette bulabilirsiniz.

Greta Kraker nasıl

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK