PAYLAŞ

Eğer en iyi döner nerede yenir? sorusunu küçük bir bölgeye indirgeyerek yaparsak buna cevap verecek yanıtları bulmak benim daha kolayıma geliyor. Yani soruyu şöyle sormalı bence; Kadıköy’de en iyi döner nerede yenir?, Beşiktaş’ta en iyi döner nerede yenir?, Bostancı’da en iyi döner nerede yenir? şeklinde sorarsak, yanıtlar hem daha inandırıcı hem de daha tatmin edici olabilir.

Yatık şekilde yapılan döner Cağ Kebap değildir. Cağ kebap çok daha farklı birşeydir! Peki en iyi Cağ Kebap gerçekten nerede yenir? Erzurum’un bu ünlü lezzeti hakkındaki yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Siz de aynı şeyi düşünüyor musunuz bilmiyorum ama şu döneri iyi yapan da yapıyor hani. En iyi döner nerede yenir sorusunun tek cevabı olduğunu sanmıyorum. Çünkü en iyi döner nerede sorusunun çok farklı yanıtları olabilir. Birçok yerde iyi yapılan dönerin, yapılış şeklinden kullanılan ete, pişirilme yönteminden döner ustasının kesişine kadar bir takım ayrı ayrı iyi yapıldığı yer var.

Kadıköy’de en iyi döner – Bayramoğlu Döner Kadıköy

Şimdi yine giriş kısmını fazla uzattım. Gelelim bu sorunun cevabını Kadıköy‘de aramaya! Daha önce de birkaç denediğim yeri yazmaya çalışmıştım. Şimdi bunlara bir tane daha ekliyorum. Bayramoğlu Döner!

bayramoglu-doner-kadikoy

Şimdi o her biryerde görebileceğiniz veya duyabileceğiniz şu Kavacık’taki Bayramoğlu Döner‘in şubesi mi, yok değilmiş, burası asıl değil! v.s gibi soru cevaplara girmeyeceğim. Çünkü ben lezzetli gördüğüm yerlerden bahsetmeyi seviyorum ve burada da o lezzeti buldum.

Soğuk bir günde girdiğim sıcacık mekanda oldukça sıcak hizmet vermeye çalışan personel “Hoşgeldiniz” diye karşıladıktan sonra masaya oturdum. Siparişi almaya gelen garson arkadaşa döner yiyeceğimizi söyledik. Hemen arkasından masaya ikramlar olan salata, ev usulü yapılmış patates kızartması ve turşular geldi. Özellikle patatese bayıldım. Hatta daha dönerlerimiz bile gelmediğinden biraz daha istedim. Üzerine karabiberi ekince harika bir tat aldım. Ev de yaptığım ve küçüklüğümden beri en sevdiğim tatlardan biri olan patatesli yumurta’yı da böyle yerim. Sahi İstanbul’da veya başka şehirlerde iyi bir patatesli Yumurta yapan yer var mı bildiğiniz?

Kadıköy'de en iyi döner

Kadıköy'de en iyi döner bayramoğlu

Ben patatesleri götürürken lavaşların üzerini kapadığı dönerim geldi. Mmm nefis görünüyor. Hemen lavaşın arasında küçük bir dürüm hazırlayıp yemeye başlayacaktım ki garson “Size sıcak lavaş getireyim” deyince “Harika olur” diye cevapladım. Hemen sıcak lavaşlarda geldi.

Dönerin lezzeti gerçekten harika. Görüntü de nefis. Yanında gelen ikramlarda yeterli şekilde gözü doyuruyor. Ayrıca masada zeytinyağı ve nar ekşisi de bulunuyor.

bayramoglu-doner-kadikoy-en-iyi-donerciler

Döner ve bir kutu içecek için 24 TL. ödedim. Bence fiyat-kalite oranı dikkate alınırsa nefis bir seçenek. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Bayramoğlu Döner’in adresi şöyle ; Hasanpaşa Mahallesi, Mahmut Baba Sokak, No 1, Kadıköy, İstanbul

BİR CEVAP BIRAK