PAYLAŞ

Torku Banada Nutella kıyaslaması yapmak geldi aklıma bu aralar. Benim çocukluğumun ekmek üzerine sürülen çikolata lezzeti, Nestle’nin Chokella’sı ile başladı. En sevdiğim marka da elbette Chokella oldu. Sonrasında Ülker’in Çokokrem’i sağlam bir atak yaptı yine çok eski yıllarda. Tüpten tutun da, elimizde bir daireden koparıp,çokokrem bıçağı,kaşığı yaptığımız plastik çubuklarla az gezmedik sokaklarda. Bir de Sarelle’miz var ki bence en başarılı ve en sağlıklı olanlardan biri de oydu.

Torku Banada Nutella Kıyaslaması

Torku Banada

Sonrası malum. Bir Nutella müptelalığı başladı. Nutella markasının en iyi konumlandığı yer bence Türkiye‘dir. Ülkemizde Nutella için belki lezzetsel değil ama markasal çok önemli bir başarı kazanılmıştır. (Ben bu arada hala -çok doğru ifade edemesem de- “yağlı” buluyorum)

Torku Banada Lezzeti

Sadece lezzetini tatma ve alternatif yaratabilme adına, ürün çeşitliliğinde ciddi bir atak yaparak piyasaya yeni ürünlerle değil alternatif markalarının aynılarının farklı ambalaj ve isimlendirmeleriyle giren Torku’un, Torku Banada isimli çikolatalı fındık kremasını aldım.

torku banada nutella sarelle

İlk izlenimlerim hiç de fena değil oldu. İlk olarak iddiası hoşuma gitti. Diğer ürünlerinde olduğu gibi “Pancar şekeri kullanılmıştır” ibaresi tercihlerimi Torku Banada’ya her zaman çevirebilir.

Torku Banada hakkında yazdığım ilk yazıda şu şeklide bir ibare kullanmıştım. “Şu pralinli çikolataya benzer aromalı tadını bir kaldıramıyoruz şu fındık kremalarından. Bence Nutella bundan kazanıyor sadece. Çokokrem’de de bu var. Yine de benim hoşuma gitti ve devam edebilirim.” İşte son dönemlerde bu tadında küçük oynamalar yapıp bunu iyice lezzetli hale getirdiler diyebilirim. Anlayacağınız bu işi başardılar. Piyasa da Nutella’ya lezzet anlamında en ciddi rakip Torku Banada olacak.

Torku Fındık Kreması “Banada” benzer ürünlerle aynı fiyat skalasında yer alıyor. Torku Banada’da ısrar etmelidir derim.

Siz de, bir kere de olsa denemelisinizi.

torku banada nutella

2 YORUMLAR

  1. ben sıralamayı şöyle düşünüyorum
    torku banada/nutella/sarelle//ülker çokokrem
    sarelle nin oldukça pahalı olduğundan,nutella nın yabancı olmasından dolayı torku yu alıyorum..fındık içeriği %13,5 olması ve dediğiniz gibi şeker pancarı kullanılması da torku yu tercih etmemde etkili.ayrıca tadınıda çok beğendim.beni bırak kızım çok hassastır.nutella onun vazgeçilmeziydi.
    birgün nutella kavanozuna torku banadayı doldurdum.anlıyabilecek mi diye anlıyamadı.1 hafta takip ettim baktım kavanoz bitmiş…sonra yeni bir kavanoz torku aldım sofraya koydum.bu da nedir dedi.torku dedim..derhal kaldır ben bunu yemem dedi.kızım 1 haftadır yiyorsun timsah gibi dedim.nasıl yani dedi..bende anlattım yaptığım oyunu.biraz kızdı ama artık torku yiyoruz..başarılar memleketimin insanı.başarılar torku..

    • Harika bir konuya değinmişsiniz. Bazen marka bağımlılığı dediğimiz şey ambalajlardaki algımız oluyor. Heleki çocuklar üzerinde bu gerçekten direkt olarak böyle. Teşekkürler değerli yorumunuz için. Selamlar..

BİR CEVAP BIRAK